Fotografickým cestám po celom svete sa venujem od roku 2014, kedy som prvýkrát letel za oceán. Odvtedy uplynulo veľa času a ja som stihol navštíviť pár zaujímavých miest. V roku 2019 som na svoje cesty zobral aj ľudí, ktorí sa či už chceli naučiť fotiť, alebo si len vychutnávať krásy tropickej prírody.

Tento rok to nebude inak a ja vám ponúkam spoluúčasť na plánovaných výletoch za krásami našej planéty. Ako prvá sa ponúka cesta na Kostariku, do Panamy a Ekvádoru, ktorá bude spojená, alebo dá sa pre účastníkov rozfázovať na konkrétne krajiny.

Kam: Kostarika, Panama, Ekvádor
Kedy: od 21. 4. – 31. 5. 2020

Pre viac informácií ma neváhajte kontaktovať.

Referencie

caret-down caret-up caret-left caret-right
Anička Madagaskar, 2019

Na cestě na Madagaskar vše fungovalo skvěle i přes to, že jsem se přidala později. Vše bylo zorganizované na jedničku a to Ti nechci pochlebovat! Doprava bez problémů, ubytování taky, jídlo v pohodě, z mého pohledu vše bez komplikací, vše navazovalo jak mělo. Akorát nemuselo tolik pršet, ale nejsi obchodník s deštěm, to neovlivníš 🙂 Ještě jednou děkuji za skvělou dovolenou a zážitky!

Petr Kolumbie, Madagaskar, 2019

První cestu s Igorem jsem absolvoval na přelomu ledna a února roku 2019. Byla to vůbec moje první fotografická cesta do oblastí pralesů. Cílem cesty byly destinace Mecana a Leticia v Kolumbii. Organizace cesty včetně zajištění letenek a ubytování jsem ponechal na Igorovi. A dobře jsem udělal. Vše bylo perfektní. Letecké spojení s destinacemi, ubytování, strava a průvodcovské služby byly zajištěny. O nic jsem se
nemusel starat. Jedinou mou starostí bylo fotit. A i zde jsem ocenil zkušenosti Igora, který mi byl během celého pobytu nápomocen radou a předával mi svoje poznatky z fotografování zvířat ve volné přírodě. Z celé cesty jsem byl opravdu nadšen, neboť předčila veškerá má očekávání po všech stránkách.

Na své druhé cestě jsem nechtěl nic riskovat, a tak jsem se na Madagaskar vydal opět s Igorem. Po stránce organizační jsem opětovně nic neřešil. A tak vybaven již lepší fotografickou technikou a s o něco málo více fotografickými zkušenostmi jsem spolu s Igorem v srpnu odletěl na kdysi zelený ostrov. A Igor nezklamal. Znovu jsem byl s vybranými destinacemi, zajištěným ubytováním a službami více než spokojen. Fauna v obou destinacích byla úchvatná a pořád bylo co fotit. K tomu dopomohly i zajištění průvodci. A díky radám Igora jsem se opět ve wildlife fotografii posunul o kousek dál. Děkuji Igorovi za jeho pomoc a organizaci cest a těším se na další!

Jakub a Tereza Kolumbie, 2019

1. 1. února 2019 jsme se setkali s Igorem Mikulou v lodži nedaleko malého městečka Bahia Solano. Toto idylické místo na pobřeží Tichého oceánu v regionu nazývaném Chocó se stalo naší první zastávkou na výpravě po přírodních krásách Kolumbie, kde jsme okusili mimo jiné vynikající domácí kuchyni. Odtud jsme pokračovali do města Leticia na pobřeží řeky Amazonky, kde jsme pokračovali v obdivování místní biodiverzity. Celá cesta vznikla v Igorově hlavě se záměrem dokumentovat bohatý život tropických pralesů Jižní Ameriky, ale plně si ji však užila i ta část výpravy, která fotoaparátem nedisponuje 🙂